Indeks jakiś obowiązek? mam wykręt na to.Diablak Zawoja Diabla Góra Legenda Diabla Góra otoMoto Żuk otywacyjny wzór przykład otomoto Autokomis Leszno otwory w blacie betonowym
 • przydworz osrodek wypoczynkowy
 • wyjazd m3m do elblaga 13 stycznia 2008
 • 17 01 2009 timbaland baby bubba
 • ale numer
 • horror movie reviews
 •  

  jakiś obowiązek? mam wykręt na to.

  Temat: Trasy rowerowe MTB
  Nie zgadzam się z opinią Zigiego, że w okolicy duże podjazdy znajdują się tylko na Górze Kamieńsk.

  Polecam Przedborski Park Krajobrazowy. Może jest nieco dalej niż na wspomnianą górę, ale i górek jest tu więcej. Znajduje się tu najwyższa naturalna góra woj. łódzkiego - Fajna Ryba - 347 m.n.p.m. Szczególnie wjazd od miejscowości Góry Suche jest bardzo stromy (próżno takich podjazdów szukać na drogach Góry Kamieńsk). Oprócz Fajnej Ryby jest szereg gór, z których najciekawszą jest Bukowa Góra. To wapienne wzgórze porasta bukowy las, który szczególnie ładnie prezentuje się jesienią. Na zboczu góry rozpościera się ciekawy krajobrazowo rezerwat Murawy Dobromierskie. Górek starczy na pewno na kilka godzin intensywnej jazdy.

  Co poza tym:

  Góra Chełmo (Chełmno) - 323 m.n.p.m. na Wzniesieniach Radomszczańskichna na zachód od Przedborza. Wzgórze porośnięte lasem i objęte ochroną w postaci rezerwatu przyrody kryje w sobie tajemnicze grodzisko. Minus tej góry to niewiele ścieżek odpowiednich do jazdy na rowerze górskim

  Bliżej Piotrkowa znajduje się Bąkowa Góra na północ od Przedborza - 282 m.n.p.m. Są tu ruiny zamku, dwór i kościół. Z południowego krańca wzniesienia jeden z najpiękniejszych widoków na Ziemi Piotrkowskiej. Można stąd podziwiać wspomniane wcześniej Wzgórza Radomszczańskie i te leżące w Przedborskim Parku Krajobrazowym należące do Pasma Przedborsko - Małogoskiego. Przy szybkim podjeździe na górę można się nieźle zmęczyć. Warto się stąd zagłębić w las chroniony w rezerwacie Jawora.

  Na północ od Bąkowej Góry koło Ręczna również jest wzniesienie (266 m.n.p.m.). Nie należy tutaj jednak liczyć na widoki ze szczytu, który jest raczej płaski i trudny do zlokalizowania. Jest za to sporo dróg leśnych, którymi można sobie podjechać np. do rezerwatu Wielkopole, gdzie chroni się głównie jodłę.

  Warto również się wybrać na drugą stronę Pilicy i pojeździć po Diablej Górze - 285 m.n.p.m. Wzniesienie w całości porośnięte lasem (tutaj również jest rezerwat) udostępnia rowerzystom szereg dróg leśnych. Ze szczytu przy pomniku upamiętniającym walki w tym rejonie podczas wojny ograniczona panorama okolicy.

  W okolicach Opoczna od strony Piotrkowa mamy do wyboru dwie góry. Pierwsza z nich położona jest w okolicy Żarnowa (285 m.n.p.m.), Na tym prawie bezleśnym wzgórzu jest kilka dróg, którymi można pojeździć rowerem górskim i pooglądać okolicę. W pobliżu Sławna jest niższa góra, ale znacznie ciekawsza. Nie bez powodu Lang organizował tu w zeszłym roku swoje zawody xc. Można tutaj zaplanować sobie całkiem interesującą, czyli trudną trasę.

  Na północ i zachód jest już o wiele trudniej znaleźć ciekawy teren. Można próbować w okolicach Tuszyna, ale jest tam dość płasko i nie ma stromych podjazdów.

  W stronę Bełchatowa rozłożyła się dobrze już znana niektórym PGR - owiczom Borowa Góra (276 m.n.p.m.). Szczyt w całości porośnięty lasem. Podjazd na wzgórze raczej płaski, stromy wjazd na sam wierzchołek.

  To chyba tyle z tych najciekawszych terenów do MTB w okolicy. A może interesują Was też odleglejsze rejony?
  Źródło: forum.orangecinema.pl/viewtopic.php?t=1056  Temat: Trasy górskie w regionie łódzkim
  Czy wedśĂ‚‚ug Was w regionie śĂ‚‚ódzkim utośźsamianym z województwem śĂ‚‚ódzkim sć… dobre trasy do uprawiania MTB? Jakie znacie najlepsze tereny, gdzie mośźna trenować‡ kolarstwo górskie lub tylko pojeśÄąździć‡ sobie po okolicy ze znacznymi róśźnicami wysokośĂ‚›ci, stromymi wjazdami i zjazdami?

  Poniśźej podajć™ kilka przykśĂ‚‚adów najciekawszych wedśĂ‚‚ug mnie tego rodzaju terenów w okolicach Piotrkowa Tryb.

  Na pierwszym miejscu jest legendarna juśź co dla niektórych Góra KamieśĂ‚„sk. Najciekawszy teren to stok narciarski i jego obrześźa. Trasy dośĂ‚Â›ć‡ strome zarówno na otwartym terenie jak teśź w lesie. Na rozlegśĂ‚‚ym szczycie szutrowe drogi lub wyśĂ‚‚ośźone pśĂ‚‚ytami betonowymi. Jest jeszcze asfalt, ale ten pewnie nie zainteresuje prawdziwych górskich kolarzy:(. Z wierzchośĂ‚‚ka góry rozlegśĂ‚‚e panoramy okolicy.

  Polecam równieśź Przedborski Park Krajobrazowy. Mośźe jest nieco dalej niśź na wspomnianć… górć™, ale i górek jest tu wić™cej. Znajduje sić™ tu najwyśźsza naturalna góra woj. śĂ‚‚ódzkiego - Fajna Ryba - 347 m.n.p.m. Szczególnie wjazd od miejscowośĂ‚›ci Góry Suche jest bardzo stromy (próśźno takich podjazdów szukać‡ na drogach Góry KamieśĂ‚„sk). Oprócz Fajnej Ryby jest szereg gór, z których najciekawszć… jest Bukowa Góra. To wapienne wzgórze porasta bukowy las, który szczególnie śĂ‚‚adnie prezentuje sić™ jesienić…. Na zboczu góry rozpośĂ‚›ciera sić™ ciekawy krajobrazowo rezerwat Murawy Dobromierskie. Z tutejszych gór śĂ‚‚adne widoki okolicy. Starczy ich na pewno na kilka godzin intensywnej jazdy, oczywiśĂ‚›cie jeśźeli nie bć™dziemy sić™ ograniczali jedynie do jednorazowego wjechania na kaśźdć… z nich.

  Góra CheśĂ‚‚mo (CheśĂ‚‚mno) - 323 m.n.p.m. na Wzniesieniach RadomszczaśĂ‚„skichna na zachód od Przedborza. Wzgórze porośĂ‚›nić™te lasem i objć™te ochronć… w postaci rezerwatu przyrody kryje w sobie tajemnicze grodzisko. Minus tej góry to niewiele śĂ‚›cieśźek odpowiednich do jazdy na rowerze górskim

  Nieco bliśźej śĂ‚odzi znajduje sić™ Bć…kowa Góra na póśĂ‚‚noc od Przedborza - 282 m.n.p.m. Sć… tu ruiny zamku, dwór i kośĂ‚›cióśĂ‚‚. Z pośĂ‚‚udniowego kraśĂ‚„ca wzniesienia jeden z najpić™kniejszych widoków na Ziemi Piotrkowskiej. Mośźna stć…d podziwiać‡ wspomniane wcześĂ‚›niej Wzgórza RadomszczaśĂ‚„skie i te leśźć…ce w Przedborskim Parku Krajobrazowym naleśźć…ce do Pasma Przedborsko - MaśĂ‚‚ogoskiego. Przy szybkim podjeśÄąździe na górć™ mośźna sić™ nieśÄąźle zmć™czyć‡. Warto sić™ stć…d zagśĂ‚‚ć™bić‡ w las chroniony w rezerwacie Jawora.

  Na póśĂ‚‚noc od Bć…kowej Góry kośĂ‚‚o Rć™czna równieśź jest wzniesienie (266 m.n.p.m.). Nie naleśźy tutaj jednak liczyć‡ na widoki ze szczytu, który jest raczej pśĂ‚‚aski i trudny do zlokalizowania. Jest za to sporo dróg leśĂ‚›nych, którymi mośźna sobie podjechać‡ np. do rezerwatu Wielkopole, gdzie chroni sić™ gśĂ‚‚ównie jodśĂ‚‚ć™.

  Warto równieśź wybrać‡ sić™ na drugć… stronć™ Pilicy i pojeśÄąździć‡ po Diablej Górze - 285 m.n.p.m. Wzniesienie w caśĂ‚‚ośĂ‚›ci porośĂ‚›nić™te lasem (tutaj równieśź jest rezerwat) udostć™pnia rowerzystom szereg dróg leśĂ‚›nych. Ze szczytu przy pomniku upamić™tniajć…cym walki w tym rejonie podczas wojny ograniczona panorama okolicy.

  W okolicach Opoczna od strony Piotrkowa mamy do wyboru dwie góry. Pierwsza z nich pośĂ‚‚ośźona jest w okolicy śąarnowa (285 m.n.p.m.), Na tym prawie bezleśĂ‚›nym wzgórzu jest kilka dróg, którymi mośźna pojeśÄąździć‡ rowerem górskim i pooglć…dać‡ okolicć™. W pobliśźu SśĂ‚‚awna jest niśźsza góra, ale znacznie ciekawsza. Nie bez powodu Lang organizowaśĂ‚‚ tu w zeszśĂ‚‚ym roku zawody xc. Mośźna tutaj zaplanować‡ sobie caśĂ‚‚kiem interesujć…cć…, czyli trudnć… trasć™.

  W bliśźszych okolicach śĂ‚odzi w kierunku pośĂ‚‚udniowo - wschodnim jest juśź znacznie trudniej o bardziej pofalowany teren. Mośźna próbować‡ w okolicach Tuszyna, ale jest tam dośĂ‚Â›ć‡ pśĂ‚‚asko i nie ma stromych podjazdów.

  W okolicach BeśĂ‚‚chatowa przed Górć… KamieśĂ‚„sk Borowa Góra (276 m.n.p.m.). Szczyt w caśĂ‚‚ośĂ‚›ci porośĂ‚›nić™ty lasem. Podjazd na wzgórze raczej pśĂ‚‚aski, stromy wjazd na sam wierzchośĂ‚‚ek.

  To tyle z ciekawszych okolic Piotrkowa. Czekam na Wasze opinie na ten temat.
  Źródło: forum.cyklomaniak.pl/viewtopic.php?t=620